O smrti a umírání v čase "dušičkovém"

Aktuality | FiLiP | 18.11.2014 19:00

Poslední týdny církevního roku tradičně zvou k vážným úvahám o posledních věcech člověka, ke vzpomínce na ty, kteří nás již předešli, i k tichému rozjímání v usínající přírodě.

Smrt, po tisíciletí přirozená součást života jednotlivce i společnosti, po desítiletí vyháněná ze "slušné společnosti" dveřmi, se neúnavně "vrací oknem". Díky Bohu, nemusí to být jen v patologické podobě vršení mrtvol ve filmové produkci či v televizním zpravodajství, nýbrž i v úvahách a rozhovorech "otevřených myslí". Přijměte prosím pozvání.

29.10. 19.00  Odcházení – vyhoštěná smrt - čtvrtý večer z cyklu Rodina a společnost - sakristie našeho kostela [f]

30.10.   Slavnostní zahájení výstavy Rituály smrti - Náprstkovo muzeum  [f]

2.11. 14.00-19.00  Mimořádně otevřený Malostranský hřbitov [f]

2.11. 20.00  Bohoslužba za zemřelé (+ Requiem W.A.Mozarta) - kostel Nejsv. Salvátora [f] [f]

5.11. 19.00  Úhel pohledu: Jak chceme umírat? - Era svět  [f]

18.11. 19.00  Večer se smrtí - Knihovna Václava Havla  [f]

Média:

Audiozáznam debaty Odcházení-vyhoštěná smrt
TV pořad Umírání po česku
Domácí hospic Cesta domů - webové stránky
Bohoslužba za zemřelé - kázání
Jak by měl vypadat váš pohřeb? Přemýšlíte o tom (Pořad ČRo)?